Blisko 17 mln zł dla Gminy Nysa. Sekretarz o nowych inwestycjach, drogach i planach na przyszłość

Wśród najważniejszych realizowanych obecnie zadań wymienił przebudowę ulicy Franciszkańskiej wraz z budową ronda u zbiegu ulic Franciszkańskiej, Grodkowskiej, Kaczkowskiego i Brodzińskiego. Prace są już mocno zaawansowane.

Równolegle trwają remonty ulic Bielawskiej i Świętego Piotra w centrum miasta. Wykonawcy pracują także przy inwestycjach na ulicach Witkiewicza, Tatka, Jasińskiego i 17 Września.

Ważnym przedsięwzięciem jest również budowa nowej kładki na Jazie nr 1, która ma poprawić komunikację pieszą i rowerową. Jej montaż planowany jest jeszcze w tym roku.

Nowe ścieżki rowerowe wokół Jeziora Nyskiego

Samorząd kontynuuje także rozwój infrastruktury rowerowej. Trwają prace w Głębinowie i Skorochowie, gdzie powstają kolejne odcinki tras rowerowych.

Docelowo mają one połączyć gminy Nysa, Otmuchów i Głuchołazy, a w przyszłości umożliwić dojazd aż do Republiki Czeskiej.

Park Miejski z monitoringiem i nowym oświetleniem

Postępują również prace w Parku Miejskim. Jak wyjaśnia sekretarz, część robót była dotąd niewidoczna dla mieszkańców, ponieważ dotyczyła infrastruktury podziemnej.

Efektem inwestycji będzie nowe energooszczędne oświetlenie oraz monitoring, który ma zwiększyć bezpieczeństwo i ograniczyć akty wandalizmu.

Kolejne wnioski o dofinansowanie już w przygotowaniu

Gmina nie zamierza zwalniać tempa. W planach są kolejne wnioski o środki zewnętrzne, m.in. na budowę remizy i centrum kulturalnego w Wierzbięcicach oraz przebudowę dróg w Domaszkowicach i przy ulicy Morcinka.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zabezpieczono również dodatkowy milion złotych na budowę drogi przy ulicy Wiosennej, która znajduje się na terenie szczególnie dotkniętym skutkami powodzi z 2024 roku.

Absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza

Podczas tej samej sesji Rady Miejskiej burmistrz Nysy otrzymał absolutorium oraz wotum zaufania.

– Cieszę się, że większość radnych wspiera działania burmistrza i całego zespołu. Rok 2025 był bardzo trudny, bo był to rok odbudowy po powodzi. Wykonaliśmy ogrom pracy i za to należą się podziękowania wszystkim pracownikom urzędu – podkreśla sekretarz.

Jak zaznaczył, również część radnych opozycyjnych zwracała uwagę na liczbę zrealizowanych inwestycji oraz skalę działań prowadzonych przez samorząd.

Nysa zaprasza turystów

Na zakończenie rozmowy sekretarz zachęcał mieszkańców regionu i turystów do odwiedzania Nysy.

– Mamy piękne Jezioro Nyskie, rozwijającą się infrastrukturę turystyczną, fortyfikacje, zabytki sakralne oraz bliskość Gór Opawskich i czeskich Jesioników. Nysa jest świetnym miejscem zarówno do wypoczynku, jak i aktywnego spędzania czasu – podsumował Piotr Bobak – Sekretarz Gminy Nysa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij materiał

Postaw kawę dla Portal Nysa za pracę

Edit Template

Kontakt

Redakcja Portal Nysa

Tel./SMS/Whatsapp 796 785 683 

redakcja@portalnysa.tv

Najnowsze posty

  • All Post
  • Aktualności
  • Domy
  • Działki budowlane
  • Działki inwestycyjne
  • Działki ogrodowe
  • Głuchołazy
  • Inwestycje
  • Kontrowersje
  • Mieszkania
  • Na sygnale
  • Nieruchomości
  • Otmuchów
  • Paczków
  • Pogoda
  • Polska i Świat
  • Powódź
  • Region
  • Reklama
  • Sport
  • Wiadomości
  • Wydanie PDF Informator Portal Nysa
  • Wydarzenia
  • Wynajem
  • Wywiady
  • Zdrowie
  • Zdrowie, na wesoło
  • Zobacz Nysę

Portal Nysa w mediach społecznościowych

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. 

0%