Felieton Burmistrza – „Walczyć zawsze do końca”

Walczyć zawsze do końca!

Fundamentem zmian nyskiego sportu stał się rok 2017 – to wtedy odbyło się uroczyste otwarcie HALI NYSA, kończące dziesięciolecia marzeń całego środowiska siatkarskiego. Decyzja, którą podjęliśmy wspólnie z Radnymi Miejskimi, odmieniła nasze miasto. To właśnie nowoczesna hala oraz gruntownie zmodernizowany stadion Polonii Nysa pozwoliły nam powołać komunalną spółkę Stal Nysa, będącą własnością wszystkich mieszkańców. Mocna baza sportowa, którą budujemy od dekady, to nie tylko mury, ale przede wszystkim fundament, który pozwala nam przetrwać trudniejsze chwile i z nową energią walczyć o powrót Stali Nysa do siatkarskiej elity oraz ciągle dbać o rozwój nyskiego sportu i naszej

uzdolnionej młodzieży.

STAL NYSA

W ostatnich latach nasza drużyna przeżywała wzloty i upadki. Niestety tak jest w sporcie. Ostatni sezon zamiast oczekiwanej i skutecznej walki o Plus Ligę zakończył się bardzo bolesną porażką i końcem marzeń o szybkim powrocie do siatkarskiej elity.

W sporcie jest takie powiedzenie, że jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz. Brak awansu sprawił, że dotychczasowy prezes Stali – Robert Prygiel złożył rezygnację.

ROBERT PRYGIEL

Pozwólcie, że poświęcę kilka słów Robertowi Pryglowi i czasom, w których zarządzał naszym klubem. Dla mnie współpraca z Robertem Pryglem była i na zawsze pozostanie powodem do dumy. Przez te wspólne lata przeżywaliśmy piękne sportowe chwile. Dość wspomnieć dwukrotne miejsce Stali wśród 8 najlepszych ekip siatkarskich w Polsce, czy zwycięstwo w derbach z odwiecznym rywalem – Zaksą. Także powstanie Akademii Siatkówki i pozyskanie mocnego tytularnego sponsora to głównie jego zasługa. Dla nas wszystkich spadek z Plus Ligi był ogromnym ciosem i szokiem.

KIBICE – STALOWCY

Kibice to kwintesencja każdej dyscypliny sportu. Siatkówka w Nysie ma status sportu kultowego i jak twierdzą eksperci „Nysa oddycha siatkówką”. Niepowtarzalna hala przy ul. Głuchołaskiej i obecny obiekt, tylko dzięki kibicom zyskały status „kotła”. Frekwencja na meczach Stali należy do najwyższych w Polsce, a oprawy meczowe przygotowywane przez „Stalowców” są godne światowych arkietów. Dla takich kibiców nie można odpuszczać. Dla takich kibiców zawsze trzeba „grać na całego i walczyć do upadłego”! Dla mnie ogromnie ważna jest też obecność dzieciaków i młodych ludzi na meczach. Nie siedzą wówczas „zanurzeni” w telefonach ale kibicują swoim sportowym idolom i budują swoje sportowe marzenia.

Kordian Kolbiarz

Burmistrz Nysy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij materiał

Postaw kawę dla Portal Nysa za pracę

Edit Template

Kontakt

Redakcja Portal Nysa

Tel./SMS/Whatsapp 796 785 683 

redakcja@portalnysa.tv

Najnowsze posty

  • All Post
  • Aktualności
  • Domy
  • Działki budowlane
  • Działki inwestycyjne
  • Działki ogrodowe
  • Głuchołazy
  • Inwestycje
  • Kontrowersje
  • Mieszkania
  • Na sygnale
  • Nieruchomości
  • Otmuchów
  • Paczków
  • Pogoda
  • Polska i Świat
  • Powódź
  • Region
  • Reklama
  • Sport
  • Wiadomości
  • Wydanie PDF Informator Portal Nysa
  • Wydarzenia
  • Wynajem
  • Wywiady
  • Zdrowie
  • Zdrowie, na wesoło
  • Zobacz Nysę

Portal Nysa w mediach społecznościowych

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. 

0%